אגף חינוך חברתי חסידי

שיעורי נרות להאיר
תוכנית לימודים המקיפה את כל שמונה שנות לימודיו של הילד בבית הספר. התוכנית מועברת על ידי מחנכי הכיתות במסגרת שיעורי חינוך. בתוכנית קיימים מאות מערכי שיעור שפותחו על ידי אנשי מקצוע, מערכי שיעור אילו בנויים בצורה ספירלית המוודאת שבסיום תקופת לימודיו של הילד בבית הספר הוא יקיף את כל התכנים החשובים. המערכים בנויים בצורה חוויתית שמטרתה להאהיב את התכנים על הילדים. במסגרת התוכנית הילדים למדים על עצמם ועל סביבתם, מקבלים כלים כיצד להתמודד ומתחנכים לאהבת ה', אהבת התורה ואהבת ישראל. התוכנית שמה דגש על חיבור אישי של התלמידים לתכנים הנלמדים ועל יישום בפועל כאשר את התוכנית מלווה יומן שנתי המסונכרן עם התוכן השבועי הנלמד בכיתה ומהווה "קאוצ'ר" התקדמות אישי כלל תלמיד. התוכנית מוכרת במשרד החינוך וזוכה להערכה רבה.

תוכנית חברתית במעגל השנה
על מנת ליצור אווירה חיובית ומעצימה בבית הספר מופקים ברשת חומרים לכל תאריך חשוב בשנה הכוללים הצעת פעילות, נספחים, וידאו, מוזיקה ועוד. בכל בית הספר של הרשת קיימת רכזת מיוחדת שתפקידה להעביר את התכנים לצוות ולדאוג להעברת הפעילות בבית הספר. התכנים נבנים בשיתוף עם חוות דעת הרכזות שמביעות את דעתן ומשתפות הן במפגשי הרכזות הנערכים אחת לחודשיים-שלושה והן בפורום הפעיל של הרכזות.

בית חב"ד בית ספרי
כל ילד הוא בעל יכולת להשפיע על סביבתו. על מנת להפוך רעיון זה למציאות בבתי הספר של הרשת הוקמו מועצות תלמידים המורכבות מכיתות הלימוד הגבוהות. מועצות אילו מפעילות את תלמידי בית הספר מהשכבות הנמוכות יותר לפעילות מבצעים בקהילה. במהלך השנה הרשת יצרה מערכי שיעור ותכנים סביב מבצעי הרבי/חגים אותם מעבירים הכיתות הגבוהות לתלמידי הכיתות הנמוכות. בדרך זו כל תלמידי בית הספר הופכים להיות משפיעים לסביבתם- תלמידי הכיתות הגבוהות לוקחים אחריות על הכיתות הנמוכות, לומדים איתם ומפעילים אותם ותלמידי הכיתות הנמוכות הופכים למשפיעים בסביבתם ומעבירים את המסרים הלאה לחבריהם ולמשפחתם.

תוכנית "בתי הספר של החופש הגדול"
בבתי הספר של הרשת תוכנית קייטנות הקיץ המסובסדות מתקיימת לא רק עבור כיתות א' ב' אלא עבור כל תלמידי בית הספר. במסגרת התוכנית הרשת מספקת לבתי הספר - מדריך למורה עם מערכי פעילות לכל יום ונספחים מעוצבים להדפסה, חוברת צבעונית לתלמיד, נספחים צבעוניים מודפסים ואביזרים מיוחדים, ווידאו יומי המכיל ג'ינגל והצגה בנושא היומי.