קצת עלינו

'רשת אהלי יוסף יצחק' הינה תקרת גג אחת, תחתיה פועלים מאות גנים ועשרות בתי ספר הפזורים ברחבי הארץ. הרשת מעניקה חינוך יהודי אותנטי בסטנדרטים גבוהים ובאיכות לימודית בלתי מתפשרת.

הרשת מאחדת את הצוות החינוכי, התלמידים ובעלי התפקידים השונים בתחומה, ברוח חסידית-לבבית האופיינית לחסידי חב"ד, הפועלים בהשראתו ובהתאם להוראותיו של הרבי מילובאוויטש מתוך אהבת העם, התורה והארץ.

באמצעים הדידקטיים העומדים לרשותם, שוזרים המורים והמחנכים הקניית ערכים של אמת ואהבת ישראל בתכנים הלימודיים ובתוכנית הלימוד הכללית באהבה רבה לילד ובתחושת שליחות כנה. במוסדות 'הרשת' תמצאו ילדים שמחים, העוסקים בפעילות חינוכית בשינון, בקיאות, יצירה ובחדוות לימוד אמיתית.

'הרשת' בארץ, הוקמה ע''י הרבי מליובאויטש בשנותיה הראשונות של הקמת המדינה ועם גל העלייה שהציף את הארץ בעקבותיה, אז החל הרבי להתעניין אודות מצב החינוך בקרב ילדי העולים. במכתביו לעסקני חב"ד ניכרת דאגתו הרבה לחינוכם ולעתידם היהודי של אותם ילדים רכים החיים בתנאים גשמיים קשים ובחוסר מדאיג של מוסדות חינוך ראויים, מה שהביא ליזמה המסועפת של הקמת 'הרשת'.

יחסו המעודד של הרבי, הדרכתו הצמודה והתעניינותו העמקנית בכל פרט, היו לקו המנחה לכל אורך ההיסטוריה רווית ההתפתחויות של 'הרשת' שהלכה והתרחבה ובמרוצת השנים התווספו לה מוסדות רבים. כיום פרוסים ברחבי הארץ כשלושים בתי ספר וכמאה וחמישים גנים המסונפים כולם ל-'רשת'. 

מעבר לפן המנהלי, 'הרשת' מפיקה חוברות וספרי לימוד, ועורכת מבצעים לימודיים במועדים שונים במשך השנה כשבמהלכם לומדים התלמידים מסרים ותכנים עמוקים דרך עזרי לימוד עיוניים, חווייתיים ויצירתיים שתוכננו ע''י צוות ההיגוי של הרשת בשימת לב מלאה לפרטים הקטנים, תוך שימוש בשיטות לימוד מתוחכמות ובטכנולוגיה מתקדמת.

מוסדות הרשת

לגדול להיות בוגר משמעותי. אנו מאמינים ביצירת רצף חינוכי מגילאי הגן ועד לבגרות. בבתי הספר העל יסודיים של הרשת ממשיכים את הפעילות הענפה הנעשית בבתי הספר היסודיים ומובילים את התלמידים עד לסיום לימודיים ואף מעבר לכך. בבתי הספר העל יסודיים מכינים כל תלמיד לקראת תעודת בגרות מלאה ובמקביל מפעילים פרויקטים ותוכניות חינוכיות המחנכות לערכים ולהשפעה בקהילה.
לחינוך אין גיל. ב-300 גני הילדים של הרשת הפרוסים בכל רחבי הארץ מאמינים כי אף פעם לא מוקדם מידי להתחיל ללמוד ולהתחנך. בגנים שמים דגש מיוחד על יחס אישי קרוב וחינוך מאהבה. ברשת מוקם מרפ"ד פדגוגי עשיר ומקצועי המכיל חומרים מיוחדים המעשירים את החינוך ואופן הלימוד בגני הילדים והופכים אותו למעמיק, מקצועי ומקדם. ואופן הלימוד בגני הילדים והופכים אותו למעמיק, מקצועי ומקדם.
תלמודי התורה של הרשת הוקמו ברוח מסורת ישראל השמה דגש מיוחד על לימוד לימודי קודש. מקצועות החול נלמדים בשעות אחר הצהריים והבקרים מוקדשים ללימודי יהדות. בתלמודי התורה מיושמות שיטות ייחודיות ללימוד גמרא ומשנה המכינות את הילדים כבר מגיל צעיר למתכונת הישיבתית תוך הקפדה על התאמה ליכולתו של כל תלמיד וחינוך לאהבת הלימוד.
ברחבי הארץ פרוסים 66 בתי ספר של הרשת, בתי ספר לבנות, תלמודי תורה לבנים ובתי ספר קירוב. בכל בתי הספר של הרשת שמים דגש באופן מיוחד על חינוך לערכים ולמצוינות תוך התייחסות אישית לצרכיו של כל תלמיד. פרוייקט הדגל של בתי הספר היסודיים הוא פרוייקט "נרות להאיר" אנו מאמנים כי ילד שמתחנך להיות אור ודוגמא לסביבתו יגדל להיות בוגר משפיע.

קיר המייסדים

נפטר בכ"ג בחשוון תשנ"ו
תרע"א - תשס"ג
תרפ"ב - תשמ"ז